دانلود فول آلبوم عارف با کیفیت عالی

 

  

 :بیوگرافی عارف

عارف عارف‌کیا (زادهٔ ۱۹ مرداد ۱۳۱۹ در شهر تهران) از خواننده‌های مشهور و پیشکسوت موسیقی پاپ ایرانی است

که به سبک خواننده‌های اپرا می‌خواند. وی آفرینندهٔ سبک خاصی در موسیقی پاپ ایران است که پیش از آن سابقه نداشته، بعدها این سبک خاص در میان مردم به نام ته حنجره‌ای شهره شد. به همین خاطر عارف با لقب «حنجره طلایی» (تا قبل از لقب سلطان قلب‌ها) شناخته می‌شد. به جرأت می‌توان گفت که عارف آهنگ‌هایی را به مرحلهٔ اجرا درآورده که تنها از خود او انتظار می‌رود و منحصر به خود او می‌باشد. همچنین عارف از خوش ظاهرترین و خوش‌سیماترین هنرمندان قبل از انقلاب ایران می‌باشد.

عارف نزدیک ۸۰۰ ترانه خوانده که علاوه بر فارسی به زبان‌ها و لهجه‌های مختلف نیز می‌باشند. 

عارف از پدر و مادری با اصالت اردبیلی ، در جنوب تهران (خیابان کبریت‌سازی، نزدیک نازی آباد) متولد گردید.مادرش متولد و ساکن بادکوبه (در آذربایجان شوروی، باکوی کنونی) بود و در دانشگاه مسکو رشتهٔ دندانپزشکی را گذرانده بود؛مادربزرگش نیز اُپرا می‌خواند و علاقهٔ فراوانی به اشعار آذری نظامی و خاقانی داشت. با شروع جنگ جهانی دوم بسیاری از خانوده‌های ایرانی به جنوب ارس (ایران) کوچانده شدند. پس از این کوچ اجباری مادرش مجبور شد دانشگاه را نیمه کاره رها کند، او با پسر عموی خود ازدواج نمود و عارف به دنیا آمد. پدرش رانندهٔ کامیون بود که در آن زمان از مشاغل سخت و مهم محسوب می‌شد.
خیلی زود به دلیل اختلاف در طرز تفکر، پدر و مادرش از هم جدا شدند و عارف مجبور شد که دور از محبت مادرانه، در کنار نامادری زندگی نماید. قحطی و کمبود مواد غذایی (به دلیل وقوع جنگ جهانی دوم) و کم‌توجهی به بهداشت، باعث شیوع مریضی‌هایی در ایران شده بود که عارف نیز به دلیل همین امراض و همچنین کمبود توجه و مراقبت مادرانه، به مریضی سختی دچار شد. به همین خاطر مادرش توانست سرپرستی او را بگیرد.
عارف خواهرها و برادرهای دیگری نیز دارد ولی مادرش هیچوقت ازدواج نکرد. 

عارف در سال‌های اخیر کشور امارات را برای سکونت انتخاب کرده که دلیل آن را فاصلهٔ کم ٢٠ دقیقه‌ای با ایران می‌داند. او بیش از ١٠ سال هر شب (بجز ایام سوگواری) در دوبی برنامه اجرا کرده و از این طریق با ایرانیان داخل کشور در ارتباط نزدیک بوده است. 

وی همیشه در برنامه‌هایش از آرزویش که بازگشت به ایران است سخن به میان آورده است. این حرفها به گوش نیروهای امنیتی ایران رسیده و شروطی را برای بازگشت عارف تعیین نموده‌اند: نوشتن توبه‌نامه، فراموش کردن هنر خوانندگی، حضور در اجتماع کمتر از ٥ نفر. این شروط برای عارف بسیار سنگین و دردناک بوده و همانند برخی از همکارانش به آن شروط "نه" گفته است.


(دانلود تمامی آلبوم های منتشر شده عارف به صورت یکجا)  

 Gharib Anam 

Mard E Ghabileh 

Nazak 

Mah O Palang 

Rozegar E Gharibist 

Soltan E Ghalbha  

Ayneh Dar Ayneh

 Greatest Hits 

Khoda Konad Biyaei 

Sarbaz Koochoolo 

Amineh


(دانلود تمامی تک آهنگهای عارف)  

عارف قبل از انقلاب اسلامی در ایران حدود 800 ترانه را در برنامه های مختلف اجرا کرده است ولی متاسفانه به دلیل اینکه این آهنگ ها به صورت کاست یا cd نیامده اند اکنون این آهنگ ها در دسترس نیست.

 Aref-Toofan  Aref-Aramesh  Aref-Haji Firooz
(Aref-Hala Kheili Dire(Remix  (Aref-Age Nabashi(ft Reza Naderi  

 

 

 

برچسب‌ها: فول آلبوم عارف, دانلود آلبوم سلطان قلبهای عارف با کیفیت عالی, دانلود تمامی آهنگهای عارف با کیفیت عالی, دانلود آلبوم مرد قبیله عارف با کیفیت بالا, ,